Close
Call Us: +1 2345 6789

Latest Show Results

November 2016 Open Show
(Sunday 6th November 2016)

Bohunt School,
Longmoor Road,
Liphook,
Hants
GU30 7NY

Best Dog KYLESTAFF MOONLIGHT SHADOW AT WINDSTAFF
Reserve Best Dog ILLORI AKINLANA JW
Best Dog Puppy CHISWELSTAFF LET’S DANCE
Best Bitch NEROTORO COSMIC GIRL
Reserve Best Bitch CHISWELLSTAFF CHINA GIRL
Best Bitch Puppy CHISWELLSTAFF CHINA GIRL
Best In Show NEROTORO COSMIC GIRL
Reserve Best In Show KYLESTAFF MOONLIGHT SHADOW AT WINDSTAFF
Best Opposite Sex in Show KYLESTAFF MOONLIGHT SHADOW AT WINDSTAFF
Best Puppy in Show CHISWELLSTAFF CHINA GIRL
Best Opposite Sex Puppy in Show CHISWELSTAFF LET’S DANCE
Best Veteran Dog ROTHERSTAFF SARACEN
Best Veteran Bitch CH TRUFFLESTAFF MONIFA KANIKA JW
Best Veteran in Show CH TRUFFLESTAFF MONIFA KANIKA JW

 


Class 1: Veteran Dog


(5, 1 absent)

1st Mr J & Mrs VA Brown
ROTHERSTAFF SARACEN
2nd Ms N Booth & Mr P Grimwood
IZUMIS COTTON EYE JOE WITH RAMBLESTAFF
3rd Miss KL Daly & Mr P Lees
MICHENIL MAGICAL MIDNIGHT AT BOSCADOR
4th Mr D Smart & Miss M Worthy FIFA
BLUE


Class 2: Minor Puppy Dog

0 entries


Class 3: Puppy Dog


(2)

1st Mr S Breckell CHISWELSTAFF LET’S DANCE
2nd Mr B &
Mrs DH Keogh
JACOBEAUS HE WHO DARES


Class 4: Junior Dog

(3, 1 absent)

1st Mr P
Freeman & Mr J Davis
KYLESTAFF MOONLIGHT SHADOW AT WINDSTAFF
2nd Mr. &
Mrs. S. C. Hopkins
TRUFFLESTAFF PAPINASHUASH


Class 5: Novice Dog

(2)

1st Mr P
Freeman & Mr J Davis
KYLESTAFF MOONLIGHT SHADOW AT WINDSTAFF
2nd Mr B &
Mrs DH Keogh
JACOBEAUS HE WHO DARES


Class 6: Graduate Dog

(3)

1st Mr. &
Mrs. S. C. Hopkins
TRUFFLESTAFF PAPINASHUASH
2nd Mr AM
Smith

RAMBLESTAFF RACKETEER  

3rd Miss V.
Mitchell and Mr. D. Ashton

OUR LITTLE CRACKER


Class 7:
Post Graduate Dog


(2)

1st Mrs S &
Miss N Clark
ROWELLSTAFF OOH AAR CANTONA
2nd Mr. M
Burton
ANTROBOSS FLIP THE SWITCH AT BARBARRY

Class 8: Limit Dog


(4)

1st Miss GL
Rowe & Mr D South
ILLORI AKINLANA JW
2nd Ms N
Booth & Mr P Grimwood
RAMBLESTAFF JUST LIKE EDDY
3rd Mr A
Muir & Mr L Quinn
DIAMONDS OF BLANCH RIUM BLACK STEEL
Reserve Mrs B
Efreme
ASHBULL OTOOLE

Class 9: Open Dog


(3)

1st Mr KC
Tittley & Miss T Bosanko
WILLOWSTAFF NAT’S MY DADDY AT GARWSTAFF
2nd Mr. &
Mrs. S. C. Hopkins
GOLDEN BOY TRUFFLESTAFF AT SPIRIT STAFFS
3rd Mr A
Muir & Mr L Quinn
DIAMONDS OF BLANCH RIUM BLACK STEEL


Class 10: Veteran Bitch


(5, 1 absent)

1st Mr. &
Mrs. S. C. Hopkins
CH TRUFFLESTAFF MONIFA KANIKA JW
2nd Mr TP &
Mrs KA Reed
ZAKSTAFF SOPHIE’S CHOICE
3rd Ms PM
Funnell
CH KEWAUNEE POCAHONTAS FOR POWERPACK JW
Reserve Mr KC
Tittley & Miss T Bosanko
GARWSTAFF JEWELS LUCKY GEM


Class 11: Minor Puppy Bitch

0 entries


Class 12: Puppy Bitch


(1)

1st Mr S Breckell CHISWELSTAFF CHINA GIRL


Class 13: Junior Bitch


(2)

1st Mrs. V.
R. & Mr. S. E. Mann
CATSTAFF’S EXTRAORDENARY
2nd Ms PM
Funnell
POWERPACK CHEROKEE


Class 14: Novice Bitch

(2, 1 absent)

1st Mr JJ
Joyce
JANJUJONS DREAM LOVER

Class 15: Graduate Bitch

(6, 1 absent)

1st Mr AM
Smith

RAMBLESTAFF MAYBE BABY
2nd Mr JJ
Joyce
JANJUJONS DREAM LOVER
3rd Mr D
Meara & Miss K Millgate
MILLAMEAR OUT OUT
Reserve Mrs G.
Thomas
SUNNYSTONE BIT OF BRIMSTONE
VHC Miss A
Silver
CALLASTAFF SILVER CHARM

Class 16: Post Graduate Bitch

(5)

1st Mr KC Tittley & Miss T Bosanko GARWSTAFF SITTING PRETTY
2nd Mr JJ Joyce JANJUJONS DREAM LOVER
3rd Mr. G
Moore
SHE’S A ROCK STAR
Reserve Mrs. J
Ashburner
JODANZAC JOYFUL EVENT
VHC Mrs G.
Thomas
SUNNYSTONE BIT OF BRIMSTONE

Class 17: Limit Bitch

(4, 2 absent)

1st Mr KC Tittley & Miss T Bosanko GARWSTAFF ANGELS DELIGHT
2nd

Miss KL Daly & Mr P Lees

STAROLESTAFF ARABELLA AT BOSCADOR


Class 18: Open Bitch

(2)

1st Mrs. V.
R. & Mr. S. E. Mann
NEROTORO COSMIC GIRL
2nd Mr KC Tittley & Miss T Bosanko GARWSTAFF MISS INDEPENDANT